Pirmdienās-piecdienās 7:00-15:00
Attēla apraksts
Yin ir Yang pretstats. Tas ir mūsu uzturs un materiālais pamats. Asinis un citi šķidrumi ir Yin daļa.
Attēla simptomi:
Šis trūkums galvenokārt ietekmē aknu, sirds, plaušu un nieru orgānus.
Ārstējot Yin deficītu, mēs iesakām lietot pārtikas produktus, kas nodrošina koncentrētu uzturu, kas piemērots audu integritātes uzturēšanai vai stiprināšanai, kā arī veicina mitruma un šķidruma līmeņa paaugstināšanos. Uz Yin barošanu vērsta diēta ievēro līdzīgus vispārējos principus kā diēta, kas paredzēta asins stiprināšanai, - tajā ir lielāks olbaltumvielu īpatsvars, daudzveidīgi lapu un sakņu dārzeņi un vairāk uzturvielām bagāti graudaugi, piemēram, kvieši. Turklāt tajā ir arī mitrinošas un eļļojošas sastāvdaļas. Sēklās un dažādās pupiņās koncentrētās uzturvielas un eļļas veicina ķermeņa stiprināšanu un eļļošanu. Dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas ir ideāli piemērotas šim nolūkam, taču pārmērīgā daudzumā vai pārāk koncentrētā veidā uzņemti avoti, piemēram, olas, siers vai moreles, var izraisīt pārkaršanu un gļotu uzkrāšanos.
Tāpat kā Qi ražošanas un asins veidošanās gadījumā, liesa un kuņģis kalpo, lai no pārtikas iegūtu Yin. Tādēļ diēta atbilst iepriekš minētajiem principiem liesas veselības uzturēšanai, un vienīgās izmaiņas ir dažu īpaši šim nolūkam piemērotu pārtikas produktu pievienošana.
Yin kuņģis
Yin Plic
Yin Ledvin
Izvairieties no
karstuma, žāvēšanas, rūgtiem un asiem ēdieniem: Čili, karijs, dažādas garšvielas, kanēlis, ķiploki, ingvers, sīpoli, šalotes, puravi, baziliks, krustnagliņas, wasabi, kafija, jēra gaļa, garneles, teļa gaļa, baloži, medījamie putni, etiķis, citrusaugļi, marinēti dārzeņi, tēja, cigaretes, B vitamīns, kortikosteroīdi, stimulējošas zāles (amfetamīni, kokaīns, ekstazī), nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (kuņģa Yin), cietais alkohols, sarkanvīns, kafija max. 1 reizi dienā, karsti dzērieni, kas liek svīst, grilēšana, cepšana un cepšana, ātri pagatavojami pārtikas produkti un ātrās ēdināšanas produkti.
Papildus diētai ir svarīgi papildināt Yin ar pietiekamu miegu un regulāru dienas režīmu. Rītu sāciet ar glāzi vārīta silta ūdens, kam pievienojiet tējkaroti medus, lai papildinātu šķidruma krājumus un atbalstītu zarnu darbību. Dienas laikā jāatceras dzert, īpaši starp 10.00 un 12.00, vai nu atkal vārītu ūdeni, vai zāļu tēju. Pirms ēšanas ideāli ir dzert dārzeņu vai graudaugu buljonu, lai iedarbinātu kuņģi un sasildītu to līdz darba temperatūrai. Kad esat noguris, nesportojiet, nodarbojieties vai nu ar stiepšanās vingrinājumiem, vai relaksācijas tehnikām un dodiet priekšroku pastaigām ārā. Barojiet Yin galvenokārt rudenī un ziemā, vislabākie ēdieni šajā laikā ir pīle, pavasara sīpoli, jēls ingvers, saldie kartupeļi.
Proporcionāls pārtikas produktu sastāvs Yin trūkuma gadījumā
Sarežģītie ogļhidrāti no graudaugiem vai dārzeņiem un lapu zaļumiem, ūdeņainiem dārzeņiem un augļiem būtu jāpārstāv aptuveni vienādās proporcijās. Pārējo daļu veido augstvērtīgas olbaltumvielas (dzīvnieku un pākšaugu) un rieksti un sēklas. Labvēlīgi ir arī mazāki daudzumi augstvērtīgu piena produktu, piemēram, bioloģiskā siera, bioloģiskā govs un kazas piena, jogurta un sviesta, jo īpaši dehidrētu.
Senajā Ķīnā to ēda Mēness pilnmēness 1. un 15. dienā un svētku dienās vienmēr agri no rīta. Tas bija tāpēc, ka tā bija papildu maltīte dienas laikā. Ķīnieši parasti ēda divas reizes dienā. Lielākā maltīte bija vakarā, un iemesls tam bija tas, ka pēc darba organisms bija nomierināts un bija pārliecība, ka maltīte būs labi sagremota.
Rīta rīsu buljonam ir atsvaidzinošs raksturs, tas veicinās Yin papildināšanos, veicinās zarnu un kuņģa darbību un palīdzēs tos attīrīt.
Mums ir nepieciešams:
Procedūra:
Rīsus kopā ar ūdeni un šķipsniņu sāls uzvāra un uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai, tad vāra 2 stundas. Ēd no rīta vienus pašus vai papildini ar dažādām sastāvdaļām atkarībā no veselības stāvokļa un sezonas. Rīta rīsu buljonu papildina ar sālītiem dārzeņiem. Dārzeņus sālī marinē, pirms lietošanas mērcē remdenā ūdenī, lai noņemtu sāli, un pēc tam sasmalcina (vēlams baltos redīsus, burkānus, seleriju, pētersīļus un citus sakņu dārzeņus). Ja nav pietiekami daudz sāļo dārzeņu, tad tofu sagriež mazos gabaliņos un pievieno vairāk Shoyu sojas mērces. To visu pagatavo tvaikā un pievieno dārzeņu vietā.
Citas ieteicamās receptes
Šeit ir vēl dažas citas receptes, kas ir piemērotas Yin atbalstam:
Nepieciešams:
Pagatavojiet visas sastāvdaļas kopā, līdz kļūst mīkstas, pievienojiet sāli un olīveļļu.
Nepieciešamais:
Pēc tam pievienojiet medu un šķēlēs sagrieztu banānu.
Nepieciešams:
Vistas krūtiņu apcep sezama eļļā, pievieno dārzeņus un sautē ūdenī ar sojas mērci.
Ēdot ar Yin deficītu, ir rūpīgi jāizvēlas pārtikas produkti, kas nodrošina organismam nepieciešamo uzturu un hidratāciju. Uzsvars tiek likts uz koncentrētām uzturvielām, augstu olbaltumvielu īpatsvaru un pareizu ēdiena pagatavošanu. Lai uzlabotu vispārējo veselību un labsajūtu, ir svarīgi izvairīties no pārtikas produktiem, kas var saasināt Yin deficīta simptomus. Lai uzturētu Yin līdzsvaru organismā, būtiska nozīme ir arī regulārai ikdienas rutīnai, pietiekamam miegam un pareizai hidratācijai.