Izvēlieties valsti, uz kuru vēlaties piegādāt preces. Mēs attiecīgi pielāgosim vietni, lai jūs varētu izvēlēties piegādi un apmaksāt pasūtījumu.

Chaga

Latīņu: Inonotus obliquus

čehu valodā: Inonotus obliquus

Ķīniešu: Hua Jie Kong Jun

japāņu valodā: Kabanoatake

Čaga sē ne ir sen zināma ārstniecības viela, ko izmanto galvenokārt Krievijas ziemeļrietumos, Sibīrijā, Ķīnā, kā arī Mezopotāmijā un Ēģiptē. Sibīrijas iedzīvotāji no tās gatavo novārījumus audzēju ārstēšanai un sauc to par "Dieva dāvanu". Papildus ārstniecībai Čagu lietoja arī šamaniskajos rituālos. Krievijā Čaga bija tik populāra, ka to lietoja pat cars Vladimirs Monomahs un Rasputins. Arī slavenais krievu rakstnieks Solžeņicins savās grāmatās piemin Čagu. Japānas pamatiedzīvotāji (ainu) čagu lietoja tējas pagatavošanai pret gremošanas traucējumiem. Arī Ziemeļamerikas indiāņi to izmantoja dziedināšanas un šamaniskos rituālos.

Čaga aug visā pasaulē, bet priekšroku dod galvenokārt vēsākam klimatam, t. i., ziemeļu puslodē. Tā ir parazītiska sēne, kas sastopama uz lapu kokiem, īpaši bērziem. To var atpazīt pēc neregulāriem, saplaisājušiem, brūniem līdz melniem augļiem. Tas ir ļoti ciets, un tā virsma izskatās pēc apdegušas ogles. Zem virsējā slāņa ir bāls centrs. Tā vairojas ar sporām, kas piestiprinās pie koka brūcēm. Sporas dīgst, un tās micēlijs aug kokā daudzus gadus. Pirmajā attīstības stadijā augļķermenis veidojas starp mizu un aplievu (koksnes daļu). Tas nav labi redzams. Bēšs augļķermenis pakāpeniski kļūst brūns. Tas veidojas pēc koka bojāejas, kad koks nokalst, miza atdalās no koksnes, atklājot izveidojušos augļķermeņus, kas var būt pa visu koka stumbra garumu. Tas satur bazidiosporas, kas nodrošina sēnes izplatīšanos apkārtējā teritorijā.

Rietumos sēni 1801. gadā aprakstīja Persons. Tikai 1936. gadā pēc vairākām citām izmaiņām Chaga ieguva savu galīgo nosaukumu.

Raksturojums saskaņā ar tradicionālo ķīniešu medicīnu

Daba: silta

Garša: salda, maiga

Tropisms: (daži avoti min arī nieres un kuņģi).

Galvenā iedarbība saskaņā ar tradicionālo ķīniešu medicīnu:

Kad mēs lietojam vitāli svarīgo Chaga sēni, lai saglabātu vai uzlabotu veselību?

1) Vispārēja stiprinoša iedarbība

2) Imūnsistēmas atbalsts

Piezīmes:

Ietekme uz slēptajiem patogēniem ir līdzīga kā Coriol. Tā skenē organismu, meklējot patogēnus. Coriolus labāk iedarbojas uz gļotādām, locītavām, ādu un muskuļiem, bet Chaga iedarbojas vairāk iekšēji un labāk uz gremošanas trakta problēmām.

3) Pretiekaisuma iedarbība

4) Onkoloģiskas problēmas

Piezīme:

Ir ziņots, ka Čagas profilaktiska lietošana stiprina imunitāti pret vēzi! Tas ir saistīts ar tās detoksikācijas funkciju un vispārējo stiprinošo spēju.

5) Ādas problēmas

6) Sirds un asinsvadu problēmas

7) Atbalsts gremošanas sistēmai

8) Žultspūšļa problēmas

9) Hepatoprotektīvā iedarbība

10) Metabolisma problēmas

11) Detoksikācija

Mazāk izplatīta Čagas izmantošana klīniskajā praksē:

Kas jāatceras:

Čaga atbalsta aizsargājošo Qi un limfātisko sistēmu. Tā var likvidēt slēptos patogēnus, kas izraisa hroniskas gremošanas trakta problēmas.