Izvēlieties valsti, uz kuru vēlaties piegādāt preces. Mēs attiecīgi pielāgosim vietni, lai jūs varētu izvēlēties piegādi un apmaksāt pasūtījumu.

Atbrīvoties no

stresa un iegūt

atgūt iekšējo līdzsvaru

Stress Rietumu un tradicionālās ķīniešu medicīnas skatījumā:

Stress ir mūsdienās plaši izplatīta parādība. Neatkarīgi no tā, vai tas ir darba spiediens, emocionāls sasprindzinājums vai mūsdienu dzīves nepārtrauktā steiga, mūsu organisms un prāts reaģē uz šiem stimuliem - bieži vien spēcīgāk, nekā mēs vēlētos. Lai gan Rietumu un tradicionālā ķīniešu medicīna (TĶM) piedāvā atšķirīgus skatījumus uz stresu, tās ir vienisprātis, ka ilgstošs stress izjauc organisma līdzsvaru un var izraisīt hroniskas problēmas.

Middle,Aged,Woman,Experiencing,Stress,Depression,Mental,Pain,,At,Home

Stress ir viena no visbiežāk sastopamajām mūsdienu dzīves problēmām - tas ietekmē mūsu ķermeni un prātu vairāk, nekā mēs bieži vien apzināmies. Rietumu medicīna to uzskata par fizioloģisku reakciju uz stresu, savukārt tradicionālā ķīniešu medicīna (TĶM) to aplūko, ņemot vērā organisma enerģijas līdzsvaru un dzīvības spēka Qi plūsmu. Kā mēs varam savienot šīs divas pieejas un panākt dziļāku izpratni par stresu? Atbilde uz šo jautājumu var būt atslēga, lai atrastu līdzsvaru, pēc kura mēs visi ilgojamies.

Stress no Rietumu medicīnas perspektīvas: izdzīvošanas fizioloģija

Rietumu izpratnē stress ir organisma fizioloģiska reakcija uz stresa situāciju. Hormoni, īpaši kortizols un adrenalīns, sāk darboties, lai sagatavotu organismu "cīņai vai bēgšanai". Īstermiņā stress palīdz mums tikt galā ar sarežģītām situācijām. Problēma rodas, ja tas ilgst pārāk ilgi - tad nervu sistēma tiek izsmelta, imunitāte pavājinās, tiek traucēts miegs, gremošana un koncentrēšanās, un visbeidzot rodas psihosomatiskas problēmas.

Ārstēšana parasti ir vērsta uz simptomu mazināšanu, izmantojot psihoterapiju, relaksācijas tehnikas, adaptogēnos augus un nopietnākos gadījumos - antidepresantus.

Stress no tradicionālās ķīniešu medicīnas perspektīvas: Qi enerģijas nelīdzsvarotība

TĶM stresu uzskata par enerģijas (Qi) brīvas plūsmas traucējumiem:

  • Dusmas un dusmas vājina aknas - enerģija brīvi netek, radot spriedzi un aknu Oi stagnāciju, kas izraisa vairākas somatiskas problēmas.
  • Trauksme un pārdomas apgrūtina liesu un sirdi - vājina koncentrēšanās spējas, izraisa nogurumu un bezmiegu.
  • Bailes vājina nieres, izraisot izsīkumu un ilgstošu nogurumu.

TĶM stresu aplūko nevis izolēti, bet gan saistībā ar cilvēka vispārējo enerģētisko ainu. Tā meklē cēloni, nevis tikai sekas.

Kā savienot šīs pieejas?

Apvienojot Rietumu un Austrumu perspektīvas, mēs varam panākt dziļāku izpratni par stresu un izveidot efektīvāku aprūpi. Rietumu instrumentos mēs varam izmantot psihoterapijas, apzinātības, fizisko aktivitāšu, veselīga miega un adaptogēno augu, piemēram, rodiolas un asvagandas, iespējas. TĶM savukārt bieži tiek izmantots ārstniecisko sēņu, piemēram, Reishi vai Hericium, spēks, kā arī fitoterapija. Turklāt ir iespējams palīdzēt ar akupresūru,akupunktūru, elpošanas vingrinājumiem, Qi Gong vingrinājumiem un īpaši, pielāgojot uzturu atbilstoši konstitūcijas tipam, bet par to mēs runāsim nākamreiz.

Acupuncture,Needles,And,Spa,Stones,On,White,Table,,Closeup

Stress nav ienaidnieks, ja mēs to uztveram kā organisma signālu, ka mums ir nepieciešams palēnināt tempu un atjaunot līdzsvaru. Neatkarīgi no tā, vai mēs izvēlamies Rietumu medicīnas, tradicionālās ķīniešu medicīnas vai abu šo metožu kombinācijas ceļu, mērķis vienmēr ir ķermeņa, prāta un dvēseles harmonija.