Izvēlieties valsti, uz kuru vēlaties piegādāt preces. Mēs attiecīgi pielāgosim vietni, lai jūs varētu izvēlēties piegādi un apmaksāt pasūtījumu.

Polyporus

Latīņu: Polyporus umbellatus

čehu valodā: Choros orris

Ķīniešu val: Zhu Ling 豬苓

japāņu val: Chorei

Vitāli svarīgo sēni Polyporus gadsimtiem ilgi lieto kā diurētisku līdzekli. Tās nosaukums ķīniešu valodā nozīmē "cūkas ekskrementi". Tas ir tāpēc, ka tā veido melnus gabaliņus.

Tā aug uz koku saknēm vai pūstošiem stumbriem, zariem vai celmiem. Tā dod priekšroku skābardēm, ozoliem un dižkokiem. Augļķermeni veido īss stublājs, kas piestiprināts pie koksnes. No tās izstiepjas "kājas", veidojot sīkas cepurītes, kas iespiestas iekšpusē. Tādējādi veidojas sapulcināts augļķermenis, kas atgādina lielu tumšu ziedkāposta galviņu. Augļķermeņa diametrs var pārsniegt 50 cm. Polyporus dod priekšroku maigākam un vēsākam klimatam. Tas sastopams Ziemeļaustrumāzijā, Ziemeļamerikā un Eiropā. Polyporus aug arī mūsu valstī. Tā aug arī mūsu valstī - Polabī, Bohēmijas dienvidos un Morāvijā. Tomēr tā ir tik populāra, ka to audzē komerciāli.

Polipora lietošana aprakstīta ķīniešu tradicionālās medicīnas herbāros no Han dinastijas laikiem, bet tā ir zināma jau kopš mūsu ēras pirms mūsu ēras. Eiropā plaši izmantoja arī horeozes sēnes. Ledus laikmeta mūmijai Ötzi līdzi bija bērza tāss sēne. Tā ir cieši saistīta ar horeozes sēni - domājams, tāpēc, ka tā var pasargāt sevi no infekcijām.

Poliporus zinātniskajā sistēmā ieviesa 1801. gadā. Tolaik dabaszinātnieks Č. H. Persons to nosauca par Bolletus umbellatus. Vēlāk, 1821. gadā, Polyporus pie poliporiem pārcēla zviedru mikologs E. M. Friess.

Pēc darbības Zhu Ling ir līdzīga Fu Ling (porija kokosriekstu) sēnei, bet tai nav tās papildinošās iedarbības. Savukārt tā spēcīgāk aizvada mitrumu.

Raksturojums saskaņā ar tradicionālo ķīniešu medicīnu

Neitrāls, nedaudz svaigs

Garša: nedaudz salda, nedaudz rūgta, bez smaržas.

Tropisms: liesa, nieres, urīnpūslis.

Galvenā iedarbība saskaņā ar tradicionālo ķīniešu medicīnu:

Kad mēs lietojam vitālo sēni Polyporus, lai saglabātu vai uzlabotu veselību?

1) Diurētiska iedarbība - urinēšanas veicināšana, pietūkums

2) caureja

3) Rauga infekcijas un hlamīdijas

4) Uroģenitālā trakta iekaisumi

5) Atbalsts vēža ārstēšanai

6) Imūnsistēmas atbalsts

7) Ādas problēmas

8) matu augšana

9) Pazemina asinsspiedienu

Uzmanību:

Nevar lietot, ja nav kaitīga mitruma, jo tas var bojāt Yin!

Retāk sastopams polipora lietojums klīniskajā praksē:

Ko atcerēties:

Polyporus vislabāk aizvada mitrumu un veicina urinēšanu. Risina ūdens aizturi, tūsku, urogenitālas problēmas, tostarp rauga un hlamīdiju problēmas.